Landowska-Design

Małgorzata i Marta Landowskie
współtworzą grupę projektową LANDOWSKA – DESIGN.

Małgorzata Landowska założyła w 2003 roku pracownię projektową Sima STUDIO ARCHITEKTURY I WNĘTRZ. Marta Landowska dołączyła do zespołu w 2015 roku.

W 2020 roku powstał nowy koncept pod nazwą LANDOWSKA – DESIGN, jako kontynuacja sima STUDIO ARCHITEKTURY I WNĘTRZ, a jednocześnie nowe spojrzenie na architekturę, design i projektowanie.

Łączymy doświadczenie z siłą kreatywności.

MAŁGORZATA LANDOWSKA


Architekt – w 1992 roku ukończyła Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej.
W 2002 roku zrobiła uprawnienia budowlane.
Od 2003 roku prowadzi autorską pracownię projektową realizując projekty architektoniczne i projekty wnętrz.
Projektuje obiekty mieszkalne, handlowe, handlowo-usługowe, hotelowe oraz obiekty biurowe.
Od lat pod jej opieką architektoniczną znajduje się hotel w zabytkowym pałacu w Godętowie wraz z kompleksem parkowym.

MARTA LANDOWSKA


Architekt – w 2018 roku ukończyła Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej.
W 2017 roku zdobyła III miejsce w ogólnoświatowym konkursie architektonicznym organizowanym przez ARCHMedium za projekt “Sydnity” w trzyosobowym zespole projektowym. Projekt został nagrodzony za wyjątkowo spójne myślenie o przestrzeni publicznej, tożsamości miejsca, rewitalizacji parku i wybrzeża w powiązaniu z architekturą, która była tematem konkursu.
W 2018 roku otrzymała wyróżnienie za projekt „Tachion - biurowiec przyszłości”. Została  wyróżniona za spójną wizję kierunku rozwoju Świata i dostosowanie do nowych potrzeb społecznych oraz wyzwań klimatyczno-ekonomicznych architektury obiektu i towarzyszącej przestrzeni publicznej przez Infuture Hatalska Foresight Institute oraz Skanska sp. z o.o.
W 2016 roku współtworzyła projekt odtworzeń historycznych osi i punktów widokowych “Spojrzenie na Gdańsk”  pod kierunkiem architekta krajobrazu profesora Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Barcelonie Witolda Pawła Burkiewicza. Projekt został wzbogacony instalacjami artystycznymi.